İçeriğe geç

Devfestistanbul’ 13

Bu yazıyı #devfestistanbul’ un gerçekleştiği akşamı yazmak istiyordum ancak bir türlü fırsat bulup yazamadım. Neyse kısmet bugüneymiş diyelim ve etkinlik hakkındaki düşüncelerimi, aklımda yer edenleri, olumlu, olumsuz ne varsa yazmaya başlayayım.

Kulakları çınlasın sevgili arkadaşım Murat BOL ile etkinliğe katıldık, kendisinin sıkı bir android takipçisi ve kullanıcısı olduğunu söyleyebilirim ben ise iphone ile başlayan akıllı telefon serüvenime Nexus 4 ile devam etme kararı aldıktan sonra hali ile biraz daha yakından ilgilenmeye başladım google eko sistemi ile…buraları hızlı geçiyorum 🙂

Oturumlar gerçekten hınca hınç doluydu bazı durumlarda ortam o kadar havasız kaldı ki anlatılmaz yaşanır cinsinden 😉 bir oturumdan diğerine koşuşturmaca ve bazen yer kapabilmek için on beş dakika önce gidip bir önceki oturumun sonlanmasını beklemek durumunda kaldık.

Ana sponsor Turkcell olduğundan dolayı genel anlamda bir ağırlığı söz konusuydu gerek konuşmacılar ve oturum sayısıyla. Ayrıca iki ya da üç sayısını tam hatırlayamıyorum, telefonunuzu şarj için içerisine koyduğunuzda kapağını kapatıp şifreleyebileceğiniz şarj makinaların getirilmesi harika düşünülmüş bir güzellikti. Kendilerine teşekkür ederiz. 🙂

Açıkcası tek tek şu oturum böyleydi, bu oturumda şöyle aksilikler vs. oldu gibi konulara girmeyeceğim. Benim aklımda kalanları hızlıca sıralayıp minik bilgiler vermek istiyorum.

Mavi ve siyah tişört giymiş kızlı-erkekli (hahaha) kabalık bir ekip vardı. Gerçekten her konuda inanılmaz derecede yardımcı olmaya hazır ve istekliydiler. Hani sanki 5 yıldızlı otelde kalıyoruzda bir dediğimiz iki olmuyor tarzından. Buradan kendilerine gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum.

Konuşmacılar gerek oturumlarında gereksede dışarıda her soruya yanıt verebilmek için çabalayıp durdular. Gördüğüm kadarıyla herkes iyi niyetliydi.

Google glassı gelen Chris Tuttle’ ın Microsoft’ da çalıştığını öğrenince biraz şaşırdım açıkcası…Her soruya yanıt veren, güzel Türkçe konuşan 😉 muhabbetti hoş, eğlenceli birisi kendisi. Google glass deneyimini anlattığı kendi oturumu bence harikaydı, salondaki herkesin büyük keyif aldığını söyleyebilirim.

 

 

Şehir dışından gelen bir çok katılımcıya rastladım günü birlik gelip gidecek olanlar ve Eskişehir’ deki etkinliğe katılıp sonra evlerine dönecek olanlar vardı.

Güzel hediyeler dağıtıldı, stantlardaki kuru pastalar, börekler-çörekler bir harikaydı bol bol yedik durduk 😉 bolca sandviç vardı herkesin dilediği gibi yediğini en azından kimsenin karnının guruldamadığını düşünüyorum 🙂

Etkinliklerin düzenlenmesinde büyük katkıları olan Murat YENER, A. Oğuz MERMERKAYA ve diğer dostlar ile keyifli sohbetler yaptık. Ankara ve Eskişehir etkinlikleri üzerine sohbetler oldu. Bizleri GDG’ ler hakkında bilgilendirdiler, cesaretlendirdiler, yol gösterdiler, bir yere kadar destek olabileceklerini ilettiler…güzel insanlara buradan bir kez daha selam.

Son söz olarak benim aklımda kalanlar;

iyi mi kötü mü olduğuna karar veremediğim bir kalabalık

keyifli sohbetler

konuşmacıların gayreti

Turkcell’ in getirmiş olduğu şarj makinaları 🙂

hediye edilen #devfestistanbul’13 tişörtü ve sandviçler

chris tuttle

 görevli arkadaşların sanki birer iyilik meleği olmaları

Print Friendly, PDF & Email
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir