İçeriğe geç

Global Windows Azure Bootcamp – Türkiye

Daron hocadan mail gelince bir an ne oluyoruz dedim, şaşırdım ilk şaşkınlıktan sonra anladım ki gene süper bir etkinlik var…

Aslında söyleyecek-anlatacak pek fazla bir şey yok tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilecek bir etkinlikten bahsediyoruz. Aynı anda yanılmıyorsam 50 farklı lokasyonda gerçekleşecek. Türkiye ayağında konuşmacılar Daron Yöndem, İlkay İlknur ve Tuğberk Uğurlu.

Etkinlik Microsoft ofisinde 27 Nisan Cumartesi 10:00 – 17:00 saatlerinde gerçekleştirilecek. Elinizi çabuk tutmakta fayda var çünkü an itibariyle 224 davetiye kalmış görünüyor 😉

 Azure

Etkinlik İçeriği

10.00-11.00 Azure Dünyası’na Giriş

PAAS, IAAS nedir? Azure bu dünyalarda neler sunar? Daha da fazlası bunları nasıl sunar? Peki Azure’un kendisi nasıl çalışır? Arkada neler oluyor? gibi birçok sorunun cevabını bulacağınız bu oturumu kaçırmayın.

11.00-12.00 Azure’a Deployment ve Migration Yöntemleri

Yeni bir uygulamayı Azure’a deploy etmenin yöntemleri, update ve upgrade stratejileri ve son olarak da var olan uygulamaların migrationları. İşte hepsi bu oturumda!

12.00-13.00 Azure Storage Servisleri

Blob, Table (NOSQL) ve Queue servislerine göz atacağımız bu oturumda tüm bu servisleri .NET tarafından kullanımını göreceğiz.

14.00-15.00 Azure’da bir AutoScale hikayesi

Azure’daki uygulamamızın kendi kendine performansını dinleyip kendi kendine ölçeklenmesini nasıl sağlarız? Murphy izin verirse bu oturumda demolarla göreceğiz.

15.00-16.00 Powershell ile Windows Azure Yönetimi

Resmi Windows Azure PowerShell Cmdlets ile çeşitli Windows Azure servislerinin nasıl yönetilip, otomatize edilebileceği üzerine hızlı bir tur atıyoruz.

16.00-17.00 Azure’da Diagnostics ve Debugging

Azure’da hatalarını yakalamak, detayları bulmak ve gidermek tahmin ettiğinizden farklı olabilir. Bu oturumda Diagnostics ve debugging konularını inceleyerek uygulamanızın sağlığını dinlemenizi ve müdahale edebilmenizi sağlayacağız.

 

Detaylar: http://daron.yondem.com/tr/post/Global_Windows_Azure_Bootcamp_Istanbul_Ayagi

Kayıt olmak için: http://azurebootcampturkiye-daron.eventbrite.com/

Global adres: http://blogs.msdn.com/b/mvpawardprogram/archive/2014/03/26/global-windows-azure-bootcamp-to-reach-thousands.aspx/

Print Friendly, PDF & Email

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir